CONNY KARLSSON CUP 2008/STÄLLNING DEL 8/8

- poängen räknas enligt mångkampstabellen för F/P 15 och enligt Nuorten Eliittikisat-tabellen för H/D 17-19


H 19


Tomas Söderlund Karis IK 4064 (kula 17.52/978, kula 17.75/1004, kula 17.82/1012, kula 18.32/1069)
Sami Kankaanoja Esbo IF 1975 (diskus 42.90/568, diskus 47.93/723, diskus 46.67/684)
Oskar Holmström HIFK 875 (slägga 45.14, slägga 38.93/373)
Alexis Troberg Esbo IF 419 (kula 11.95)
Timo Broman Karis IK 377 (spjut 46.05)
Jonas Lönnberg IF Sibbo-Vargarna 352 (spjut 44.83)




D 19


Sanna Rämänen Virkby Start 2318 (diskus 36.24/537, diskus 37.79/590, diskus 38.23/606, diskus 37.62/585)
Jessica Bäckman Hangö IK 1280 (kula 10.39/444, kula 9.94/397, kula 10.34/439)
Ronja Bredenberg Nagu IF 1239 (diskus 28.65/295, diskus 28.49/290, diskus 30.27/344, diskus 29.14/310)
Catarina Väisänen IF Sibbo-Vargarna 724 (kula 9.53/355, kula 9.67/369)
Petra Lindström IF Sibbo-Vargarna 296 (spjut 31.58)
Caroline Källberg Hangö IK 289 (kula 8.86)
Nelly Widbom Esbo IF 81 (diskus 20.84)




H 17


Waldemar Kvarnström Ingå IF 2336 (kula 14.54/595, kula 14.76/615, kula 13.96/542, kula 14.42/584)
Otto Ylöstalo IF Sibbo-Vargarna 2329 (kula 13.70/519, spjut 56.95/628, kula 14.36/578, kula 14.64/604)
Kettil Fredriksson Liljendal IK 2315 (diskus 43.31/568, diskus 44.50/603, diskus 42.83/554, diskus 44.06/590)
Olle Holmbäck Nagu IF 2290 (slägga 49.37/557, slägga 49.60/561, slägga 50.44/579, slägga 51.13/593)
Björn Meriheinä Liljendal IK 1627 (slägga 39.92/366, diskus 35.47/348, slägga 43.18/431, slägga 45.75/482)
Robin Frisk IF Sibbo-Vargarna 812 (kula 12.49/414, kula 12.30/398)
Stefan Ekblad Kimito SF 760 (diskus 33.15/288, diskus 40.24/472)
Robert Grönholm IF Trean 573 (kula 14.30)
André Troberg Esbo IF 563 (diskus 33.49/297, diskus 32.25/266)
Jonas Seemer IF Sibbo-Vargarna 429 (kula 10.30/239, spjut 35.62/181)
Zacharias Holmqvist IF Sibbo-Vargarna 275 (kula 10.78)




D 17


Cindy Manelius Ingå IF 3252 (kula 13.77/785, kula 13.98/810, kula 14.45/867, kula 13.81/790)
Yvonn Lindholm Pargas IF 2439 (kula 12.58/647, kula 12.03/585, kula 12.29/614, kula 12.10/593)
Noora Lindström IF Sibbo-Vargarna 2396 (kula 12.55/643, kula 12.06/588, kula 12.25/610, kula 11.75/555)
Annica Sjölund Borgå Akilles 1844 (kula 12.03/585, kula 12.62/651, kula 12.24/608)
Patricia Lönngren Esbo IF 904 (spjut 36.30/521, spjut 32.25/383)
Sara Pöntinen Sjundeå IF 803 (kula 10.40/413, kula 10.17/390)
Janina Väisänen IF Sibbo-Vargarna 554 (kula 8.97/274, spjut 29.00/280)
Denise Lindgren Ekenäs IF 426 (spjut 33.53)
Jenny Backman IF Stjärnan 422 (kula 8.25/209, kula 8.30/213)
Hanna Ylöstalo IF Sibbo-Vargarna 359 (kula 9.86)
Anna Lindholm HIFK 287 (spjut 29.20)
Janina Väisänen IF Sibbo-Vargarna 274 (kula 8.97)
Jasmin Jensén Ekenäs IF 155 (diskus 22.17)
Roberta Sandström Esbo IF 90 (diskus 19.82)




P 15


Mikko Törrönen IF Sibbo-Vargarna 4164 (diskus 63.13/1054, kula 18.55/1018, diskus 62.26/1037, kula 19.10/1055)
Oskar Itänen IF Sibbo-Vargarna 3301 (diskus 52.18/840, diskus 49.96/798, diskus 51.23/822, diskus 52.22/841)
Teo Takala Karis IK 2889 (spjut 53.40/713, spjut 54.18/724, spjut 52.11/691, spjut 56.56/762)
Petter Hollmen Borgå Akilles 2716 (kula 13.14/665, kula 13.10/662, kula 13.20/669, kula 14.01/720)
Oskar Ahlroth Sjundeå IF 2275 (spjut 42.20/540, spjut 45.12/582, spjut 44.13/567, spjut 45.43/587)
Anton Koli Ekenäs IF 1584 (spjut 40.28/508, spjut 40.35/509, kula 11.56/567)
Otso Ollikainen IF Sibbo-Vargarna 954 (kula 10.31/492, kula 9.80/462)
Jaakko Latukka IF Sibbo-Vargarna 817 (spjut 34.14/416, 33.10/401)
Elias Tapio IF Sibbo-Vargarna 623 (kula 12.47)
Tommi Peltomaa Karis IK 503 (kula (10.49)
Gustav Svanbäck Ingå IF 503 (spjut 39.94)
Jesse Backman Borgå Akilles 433 (kula 9.30)
Vilhelm Gustafsson Dragsfjärd IK 415 (kula 9.00)
Daniel Huldin IF Trean 307 (diskus 22.55)
Lauri Huitula Borgå Akilles 284 (kula 6.66)
Fredric Mosley Sjundeå IF 195 (diskus 15.63)




F 15


Tea Taipale Virkby Start 2390 (diskus 40.44/620, diskus 39.52/603, diskus 38.06/576, diskus 38.87/591)
Rebecca Barck HIFK 2362 (slägga 39.10/611, slägga 38.79/606, slägga 36.21/564, slägga 37.25/581)
Heidi Pöntinen Sjundeå IF 1947 (kula 10.33/493, kula 10.30/491, kula 10.15/482, kula 10.12/481)
Heidi Blom Ingå IF 1894 (slägga 30.02/463, slägga 31.03/480, slägga 29.40/453, slägga 31.84/493)
Natalia Sarmanto HIFK 1870 (slägga 37.76/589, slägga 37.95/593, slägga 43.79/688)
Nea Gottberg Karis IK 1788 (spjut 35.31/433, spjut 34.33/419, spjut 38.47/480, spjut 36.80/456)
Ida Otstavel Pargas IF 1550 (kula 10.56/507, diskus 34.55/513, diskus 35.48/530)
Erica Jalonen Borgå Akilles 1313 (kula 9.20/427, kula 9.51/445, kula 9.44/441)
Vilma Alanko IF Sibbo-Vargarna 901 (kula 10.04/476, kula 9.17/425)
Ida Österlund Sjundeå IF 834 (kula 9.50/444, slägga 25.50/390)
Sara Oraheimo Karis IK 813 (spjut 30.28/360, kula 9.65/453)
Fanny Österlund Sjundeå IF 705 (diskus 25.04/348, kula 7.97/357)
Aino Visuri IF Sibbo-Vargarna 679 (spjut 24.47/278, kula 8.75/401)
Erika Tanner Sjundeå IF 651 (spjut 29.07/343, spjut 26.62/308)
Angela Westerlund Sjundeå IF 537 (diskus 20.08/266, diskus 20.36/271)
Jenny Fagerstedt Esbo IF 510 (kula 10.61)
Linda Johansson Ekenäs IF 388 (spjut 32.23)
Annika Norrman Esbo IF 284 (kula 6.66)
Trude Gabrielsson Borgå Akilles 271 (kula 6.42)
Angela Westerlund Sjundeå IF 266 (diskus 20.08)
Denise Piipponen IF Trean 255 (diskus 19.39)