CONNY KARLSSON CUP 2009  STÄLLNING DEL 8/8

- poängen räknas enligt mångkampstabellen för F/P 15 och enligt Nuorten Eliittikisat-tabellen för H/D 17-19

H 19        
Sami Kankaanoja Esbo IF 2711   (diskus 47.17/699, diskus 42.87/567, diskus 50.28/799, diskus 45.45/646)
Olle Holmbäck Nagu IF 2231   (slägga 49.97/605, slägga 47.25/547, slägga 47.11/544, slägga 46.85/538)
Björn Meriheinä Liljendal IK 1940   (slägga 42.53/447, slägga 47.58/554, slägga 40.27/401, slägga 46.85/538)
Robin Frisk IF Sibbo-vargarna 1088   (diskus 34.05/320, kula 11.61/389, kula 11.49/379)
Timo Broman IF Raseborg 993   (spjut 50.83/478, spjut 52.52/515)
Otto Ylöstalo IF Sibbo-Vargrna 856   (kula 13.06/504, diskus 35.25/352)
Stefan Ekblad Kimito SF 850   (kula 11.14/348, kula 12.86/502)
André Troberg Esbo IF 181   (diskus 28.48/181)
Jonas Seemer IF Sibbo-Vargarna 161   (spjut (34.86/181)
         
D 19        
Cindy Manelius Ingå IF 2703   (kula 13.12/756, kula 12.00/623, diskus 38.73/623, kula 12.67/701)
Sanna Rämänen Virkby Start 2497   (diskus 39.18/639, diskus 39.09/636, diskus 38.52/616, 38.24/606)
Yvonn Lindholm Pargas IF 1910   (kula 10.65/472, kula 10.65/472, kula 11.09/520, kula 10.41/446)
Noora Lindström IF Sibbo-Vargarna 1313   (kula 10.64/471, kula 9.63/365, diskus 34.44/477)
Patricia Lönngren Esbo IF 1246   (spjut 35.26/406, spjut 37.28/470, 34.10/370)
Ronja Bredenberg Nagu IF 969   (diskus 29.21/312, diskus 28.20/282, diskus 31.27/375)
Annica Sjölund Borgå Akilles 869   (kula 10.36/441, kula 10.24/428)
Sara Pöntinen Sjundeå IF 798   (kula 10.19/423, kula 9.73/375)
Jenny Backman IF Stjärnan 38   (diskus 19.04/38)
         
H 17        
Mikko Törrönen IF Sibbo-Vargarna 3588   (diskus 53.56/890, kula 17.58/892, kula 17.27/860, kula 18.10/946)
Waldemar Kvarnström Ingå IF 2867   (kula 16.29/762, kula 15.15.52/687, kula 15.83/717, kula 15.67/701)
Kettil Fredriksson Liljendal IK 2601   (diskus 45.31/621, diskus 45.12/622, diskus 47.22/686, diskus 46.76/672)
Joakim Exell IF Raseborg 251   (kula 10.46/251)
Mika Malassu Sjundeå IF 225   (spjut 37.99/225)
Eerik Sillanpää IF Sibbo-Vargarna 133   (spjut 32.95/133)
Zacharias Holmqvist IF Sibbo-Vargarna 8   (spjut 25.40/8)
         
D 17        
Nea Gottberg IF Raseborg 2235   (spjut 41.00/695, spjut 37.96/581, spjut 35.89/507, kula 10.78/452)
Tea Taipale Virkby Start 2063   (diskus 32.78/496, diskus 33.13/508, diskus 34.57/560, diskus 32.87/499)
Helga Himberg IF Raseborg 1858   (spjut 39.13/624, spjut 38.96/618, spjut 38.90/616)
Jenny Fagerstedt Esbo IF 1701   (kula 10.03/376, kula 11.03/478, kula 10.58/431, kula 10.43/416)
Natalia Sarmanto Helsingfors IFK 1121   (slägga 35.07/511, slägga 38.64/610)
Erica Jalonen Borgå Akilles 954   (kula 9.34/309, kula 9.54/328, kula 9.43/317)
Lina Frisk IF Sibbo-Vargarna 716   (kula 9.36/311, kula 10.32/405)
Linda Fröberg Sjundeå IF 375   (kula 10.02/375)
Hanna Ylöstalo IF Sibbo-Vargarna 337   (kula 9.64/337)
Lina Frisk IF Sibbo-Vargarna 311   (kula 9.36/311)
Fanny Wikström IF Sibbo-Vargarna 244   (kula 8.62/244)
Elin Holmberg IF Sibbo-Vargarna 230   (kula 8.49/230)
Tiia Kokko IF Sibbo-Vargarna 220   (kula 8.38/220)
         
P 15        
Teo Takala IF Raseborg 3534   (spjut 63.48/875, spjut 64.67/894, spjut 62.66/861, spjut 65.29/904 )
Oskar Itänen IF Sibbo-Vargarna 3303   (diskus 50.70/812, kula 15.78/834, kula 16.47/879, kula 14.92/778)
Fredrik Fröberg Sjundeå IF 2892   (slägga 45.22/712, slägga 45.32/714, slägga 47.13/744, slägga 45.85/722)
Jesse Lindholm IF Raseborg 2656   (slägga 40.68/637, slägga 40.92/641, slägga 45.35/714, slägga 42.29/664)
Sebastian Lindstedt Sjundeå IF 2321   (spjut 45.08/581, spjut 48.05/627, spjut 41.77/530, spjut 45.19/583)
Petter Hollmen Borgå Akilles 1898   (kula 13.66/697, spjut 47.27/615, spjut 45.41/586)
Jimmy Manelius Ingå IF 1732   (slägga 28.76/443, kula 8.60/392, slägga 28.28/435, slägga 29.92/462)
Miika Kari Esbo IF 1388   (slägga 29.10/448, slägga 32.82/509, slägga 28.07/431)
Oskar Ahlroth Sjundeå IF 1324   (spjut 49.82/655, spjut 50.69/669)
Rasmus Sulonen Ingå IF 1135   (kula 8.09/363, kula 8.61/393, kula 8.36/379)
Otto Sammalisto  Esbo IF 994   (kula 10.80/521, slägga 30.64/473)
Daniel Markusas Liljendal IK 947   (kula 9.96/471, kula 10.04/476)
Alex Lignell IF Raseborg 554   (spjut 43.31/554)
Wilhelm Gustafsson Drgasfjärd IK 478   (kula 10.07/478)
Max Arnkil Ingå IF 413   (kula 8.97/413)
Joel Laamanen Ingå IF 365   (slägga 23.95/365)
Mika Holopainen Esbo IF 346   (spjut 29.32/346)
         
F 15        
Jessica Meriheinä Liljendal IK 2642   (slägga 43.55/685, slägga 40.02/627, slägga 42.33/664, slägga 42.40/666)
Rebecca Barck Helsingfors IFK 2501   (slägga 39.25/614, slägga 38.65/604, slägga 40.58/636, slägga 42.38/665)
Heidi Blom Ingå IF 2423   (slägga 38.24/597, slägga 39.68/621, slägga 37.07/578, slägga 40.04/627)
Anita Westerholm IF Raseborg 2323   (slägga 35.53/553, slägga 37.59/553, slägga 39.20/613, slägga 36.57/570)
Emelie Österman IF Sibbo-Vargarna 2142   (kula 10.80/521, kula 11.43/559, kula 10.62/510, kula 11.31/552)
Adriana Turunen-Forsbäck Lovisa Tor 968   (kula 10.53/505, kula 9.83/463)
Sara Oraheimo IF Raseborg 946   (kula 9.86/465, diskus 32.73/481)
Malin Helminen Helsingfors IFK 935   (slägga 30.97/479, slägga 29.59/456)
Ida Otstavel Pargas IF 922   (spjut 37.11/460, spjut 37.26/462)
Miili Suuronen IF Sibbo-Vargarna 870   (slägga 28.25/434, slägga 28.37/436)
Emilia Eriksson Esbo IF 548   (spjut 23.99/271, spjut 24.43/277)
Cecilia Sandell IF Raseborg 475   (kula 10.03/475)
Angela Westerlund Sjundeå IF 463   (diskus 18.51/241, diskus 17.35/222)
Linda Löfgren Esbo IF 329   (slägga 21.76/329)
Heidi Pöntinen Sjundeå IF 326   (diskus 23.71/326)
Kira Liljestrand Liljendal IK 280   (spjut 24.61/280)
Anna Korkman Esbo IF 276   (kula 6.51/276)
Malin Wilén  Helsingfors IFK 271   (spjut 23.95/271)
Patricia Skog Virkby Start 206   (slägga 14.06/206)